УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ: МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРЕШКОДИ
Міжнародний експертний круглий стіл «Українсько-турецькі відносини на сучасному етапі: можливості та перешкоди» відбувся у Києві 3 липня 2014 року. Захід було проведено з ініціативи Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України спільно з Центром стратегічних досліджень МЗС Туреччини (SAM) за підтримки РНБО України, Посольства Туреччини в Україні, Посольства України в Туреччині, Київського офісу Інституту Кеннана, Турецької агенції з кооперації та координації (ТІКА) та Секретаріату ГУАМ.
Програма круглого столу включала широке коло питань двосторонніх стосунків України і Туреччини, зокрема чорноморської безпеки, економічних відносин, транспорту та енергетики, співробітництва у галузях науки, освіти і культури. Особливу увагу учасники дискусії приділили найбільш актуальним проблемам, які турбують обидві країни, таким як ситуація в окупованому Росією Криму та навколо нього, становище кримських татар, безпека і припинення бойових дій на Добансі, криза на Близькому Сході і стан справ у Сирії та Іраку.
У круглому столі взяли участь двадцять експертів, науковців і посадовців з України і Туреччини, які високо оцінили проведений захід і висловили сподівання на майбутню співпрацю.
У заключному слові посол Туреччини в Україні пан Йонет Джан Тезель зазначив, що ця ініціатива була першою у своєму роді у двосторонніх українсько-турецьких стосунках і її варто продовжувати і розвивати. «Тепер ми бачимо, що це – нова Україна, і ми будемо співпрацюва ти з цією новою Україною на нових засадах, і ми готові зробити все, що від нас залежить, щоб наповнити змістом стратегічне партнерство, угоду про яке було укладено між нашими країнами», – сказав посол.
Захід було проведено у рамках проекту «Демократія як запорука безпеки: криза безпеки в Україні», що фінансується Програмою публічної дипломатії НАТО та Інститутом Кеннана Міжнародного центру підтримки науковців ім. Вудро Вілсона.
Програма_круглого столу